НАВЧАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ
ФІШКИ І СЕКРЕТИ ІНТЕРНЕТ-МАРКЕТИНГУ
БОНУСИ: ЧЕК-ЛИСТИ, БРИФ, ТЗ
База знань, наш досвід і новини
Читай наш блог та підписуйся на сторінку в Facebook та Instagram,
щоб не пропустити новий матеріал

Як перевірити унікальність тексту: огляд кращих програм

21.03.2019
Програми та сервіси
Автор: Алёна Копанёва
1052
0

Я копірайтер з 5-річним досвідом роботи, щодня мені доводиться писати статті на найрізноманітніші теми. За роки своєї практики я переконалася в тому, що унікальні тексти дійсно потрібні і вони «працюють», інакше моя професія не була б настільки затребуваною і актуальною. Саме від оригінальних статей розквітають інтернет-ресурси.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

Унікальні тексти відіграють важливу роль в SEO-просуванні сайту і продажу товарів або послуг. Вони не мають аналогів на інших веб-ресурсах, дуже «шановані» пошуковими системами, здатні мотивувати відвідувачів до цільової дії, значно підвищити позиції сторінки у видачі та вивести сайт в топ.

Навіщо потрібен унікальний текст і чи варто витрачати на нього сили

 Унікальні тексти з ключовими словами – один з найважливіших критеріїв оцінки якості та рейтингу сайту. Чим менше унікальність, тим слабше інтернет-ресурс індексується пошуковими системами.

Сьогодні найбільш відвідувані пошукові системи Google і Яндекс ретельно контролюють і сортують матеріал на веб-сайтах і коли вони помічають неякісну інформацію, то відразу знижують рейтинг ресурсу.

 

На что влияет уникальность текста?

Досвідчений копірайтер знає, як підвищити унікальність статті, зробити її такою, що запам’ятовується і пізнавальною для людей. Написання якісного матеріалу вимагає детального вивчення конкурентів і бізнесу клієнта, уважного аналізу ринку, визначення головних цілей статті. Крім своєї оригінальності, викладений матеріал обов’язково повинен бути цікавим, адже тільки так він приверне увагу відвідувачів і утримає його на сайті.

Як навчитися писати унікальні тексти з першого разу: 5 найефективніших способів

Що робити, щоб тексти завжди були з високим відсотком унікальності і їх не довелося постійно переробляти?

 • Розробіть свою власну структуру тексту. Зробити це краще перед написанням матеріалу. Оригінальна структура ні в якому разі не повинна порушувати зміст тексту і спотворювати інформацію.
 • Пишіть статті на основі власних роздумів і досліджень. Безумовно, вам доведеться прочитати чимало джерел, щоб вивчити тему глибше і отримати, якомога більше цінної інформації. Але потім потрібно довіриться власному словниковому запасу і переказати текст так, щоб він був оригінальним без жодного копіювання чужих словосполучень.
 • Відмовтеся від фразеологізмів, крилатих виразів, цитат письменників. Програми унікальності тексту їх не люблять. Не використовуйте часто повторювані слова, а краще вживайте синоніми – на щастя, українська мова має для цього всі можливості.
 • Пишіть не надто короткі статті. Однак деякі замовники заздалегідь визначилися з обсягом тексту й не хочуть бачити матеріал великого розміру. Як показує практика, тексти розміром 1500 символів і менше дуже рідко мають високу унікальність після перевірки програмами Advego Plagiatus і Etxt Антиплагіат.
 • Як джерело використовуйте якомога більше матеріалів. Ніколи не копіюйте з сайту навіть пару слів в надії, що пошуковик нічого не помітить.

На что влияет уникальность текста?

 Написання унікальної, змістовної і одночасно корисної статті – це у якомусь розумінні ціле мистецтво. Навіть досвідчені копірайтери знають, як непросто з першого разу написати ідеальний текст і підвищити відсоток його унікальності. Найчастіше труднощі виникають з написанням пропозицій з довгими назвами книг, коли своїми словами їх не можна перефразувати. Але вихід є! Один з них – включити мінімальне входження повної назви літератури і ви помітите як програма підвищить % унікальності.

Топ 4 програми для перевірки тексту на унікальність

Питання про те де перевірити текст на унікальність не повинно хвилювати копірайтерів, адже онлайн-сервісів сьогодні більш ніж достатньо.

Розглянемо самі популярні:

1. Advego Plagiatus – одна з найбільш використовуваних копірайтерами програм для перевірки унікальності. 

На что влияет уникальность текста?

Основні плюси:

 • немає обмежень щодо обсягу матеріалу, що перевіряється;
 • можливість самостійно виставити розмір шинглу і фрази, вибрати пошукові системи для перевірки контенту на плагіат;
 • 2 режими перевірки: швидка і глибока.

Недоліки Advego Plagiatus:

 • може часто видавати капчу.

2. Text.ru – мабуть найулюбленіша програма серед більшості копірайтерів. Вона майже завжди видає 100 % унікальність матеріалу. Помічено, що вона «не бачить» скопійовані з інших текстів словосполучення і не дуже короткі речення, особливо в довгих статтях.

На что влияет уникальность текста?

Сервіс Текст.ру наділений: 

 • красивим і цікавим інтерфейсом;
 • потужною партнерською програмою;
 • функцією перевірки орфографії і SEO-аналізу (спам, вода, ключові слова);
 • наявністю посилання на результат перевірки.

 Але є і недолік: 

 • часто перевірка тексту сильно затягується, тому що він потрапляє в чергу.  

3. Content-watch.ru – ще один непоганий онлайн-сервіс, за допомогою якого можна перевірити статтю на унікальність.

На что влияет уникальность текста?

Серед переваг:

 • точна і стабільна перевірка за кілька секунд;
 • не вимагає установки на ПК.

Серед мінусів Content-watch.ru: 

 • є обмеження за обсягом статті, що перевіряється та кількості перевірок в день.

4. Etxt Антиплагіат – цей сервіс складає гідну конкуренцію Advego Plagiatus.

na-chto-vliyaet-unikalnost-teksta-7-min

Переваги:

 • коректний пошук плагіату;
 • відсутність обмежень на обсяг статті;
 • приємний інтерфейс;
 • швидке оновлення.

Недоліки цього сервісу аналогічні Advego. 

Кожен копірайтер може вибрати будь-яку із запропонованих програм на свій розсуд. Фахівці агентства копірайтингу «Textum» віддають перевагу Advego Plagiatus. Дана програма вважається однією з найбільш точних і надійних на сьогоднішній день.

Якою повинна бути унікальність тексту?

Копірайтери-початківці часто задаються питанням про те, скільки відсотків унікальності має бути в статті. Вона повинна бути в діапазоні 90-100%. Саме такі тексти відмінно індексуються пошуковими системами. Щоб швидко підняти унікальність тексту, потрібно після перевірки програмою звернути увагу на виділені слова і просто замінити їх. Буває так, що необхідно повністю перефразувати ціле речення. Це дозволить домогтися максимальної унікальності тексту.

 Ця стаття була для вас корисною? Залишайте свої коментарі, пишіть відгуки.

 

 

Автор: Алёна Копанёва