fbpx

Support Ukrainians. Boycott russian and belarusian products

clock icon Время чтения 7 мин. | 6.8.2021 |
6 Серпня, 2021

Avenston Group: від простих інженерів-технологів до експерта №1 в Україні із сонячної енергетики

Як невеликий проєкт виріс у провідну компанію у сфері ВДЕ

Агентство «Текстум Вінниця» співпрацює з групою компаній Avenston Group, надаючи послуги контент-маркетингу. Одним з обов’язкових етапів роботи було проведення інтерв’ю із засновником «Авенстон» Дмитром Лукомським.

Історія СЕО групи компаній нас вразила і ми вирішили поділитися нею з читачами нашого блогу. Засновник Avenston Group, яка входить до складу Правління Асоціації сонячної енергетики України, Дмитро Лукомський,  розповів нам про те, як невеликій групі інженерів-ентузіастів вдалося дорости до одного з лідерів у галузі відновлюваної енергетики в Україні та в чому особисто він бачить місію «Авенстон».

Avenston Group

Avenston Group — українська група компаній, орієнтована на впровадження ВДЕ (відновлюваних джерел енергії), інвестиційну діяльність, консалтинг і комплексне управління проєктами. Avenston Group акредитована АБ «Укргазбанк» і визнана надійним підрядником за стандартом EPC (Engineering, Procurement and Construction — міжнародний інжиніринговий стандарт, що передбачає комплекс робіт із проєктування, придбання обладнання і будівництва об’єкта).

Минуле: робота на заводі та створення команди

Запуск першої комерційної сонячної електростанції в Україні, девелопмент, інжиніринг та шлях лідера

Історія Avenston Group почалася у 2001 році. Закінчивши Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, я влаштувався на роботу на завод з виробництва сонячних фотоелектричних перетворювачів «Квазар».

На заводі я пропрацював шість років. Разом з командою брав участь в реалізації багатьох міжнародних проєктів. Уже на той момент Україна була лідером у сонячній енергетиці,  а український завод «Квазар» був упізнаваним брендом за кордоном. Представництва заводу були у Швейцарії, Канаді, Німеччині.

Кілька років ми працювали над створенням перших українських фотоелементів для панелей. Перша панель з’явилася тільки у 2003–2004 році як дослідницький зразок у межах міжнародного проєкту, реалізованого в Єгипті.

Далі почалося активне розширення нашої діяльності:

 • 2007–2009 р.р. — реалізація на території України та США декількох інвест-проєктів зі створення фотоелектричних компонентів під брендом SolarUA.
 • 2010 р. — заснування компанії «Рентехно», що стала генпідрядником у галузі сонячної енергетики.
 • 2013 р. — запуск девелопменту проєктів ВДЕ.
 • 2015 р. — створення компанії «Біосинергія»,  діяльність якої спрямована на промислову газифікацію агропромислових відходів.
 • 2018 р. — заснування ТОВ «Авенстон» і початок роботи над зарубіжними проєктами.

З 2019 року Avenston інвестує власний капітал у проєкти з ВДЕ, здійснює консалтинг, управляє активами. На початку 2021 року інжиніринговий департамент був  трансформований у самостійну компанію ТОВ «Авенстон Інжиніринг».

Перші промислові сонячні електростанції ми почали впроваджувати в Україні ще у 2011–2012 роках у межах чинного «зеленого» тарифу. Так, у другій половині 2014 року на території Кіровоградської області була здана в експлуатацію унікальна комерційна сонячна електростанція «Sunflower-90». Це перший в Україні проєкт, в якому використані спеціальні механізми, що стежать за сонцем — двовісні трекери.

Наземная солнечная электростанция «Sunflower-90»

За роки роботи компанія часто змінювала фокус. Було реалізовано безліч проєктів, зроблено чимало досягнень. Наприклад, компанія першою відмовилася від використання бетону і перейшла на геошурупи. Завдяки цьому, можна навіть через 20–30 років повністю розібрати електростанцію, щоб перенести її та використовувати попередню локацію за іншим призначенням.

Теперішнє: активно розширюємо бізнес

Залучаємо іноземні інвестиції, нарощуємо активи, управляємо проєктами «під ключ»

На нинішній день Avenston Group — це група з восьми компаній. Діяльність Avenston Group не обмежена проєктуванням і будівництвом. Наша діяльність охоплює такі напрямки, як:

 • Девелопмент проєктів. Ініціюємо і запускаємо проєкти «з нуля» з використанням технологій ВДЕ.
 • Консалтинг. Консультуємо з питань впровадження та використання відновлюваних джерел енергії.
 • Інжиніринг. Здійснюємо роботи з обґрунтування, розробки та реалізації проєктів відновлюваної енергетики.
 • Генпідряд. Будуємо та управляємо реалізацією проєктів ВДЕ «під ключ».
 • Введення в експлуатацію. Контролюємо запуск проєктів відновлюваної енергетики.
 • Сервісне обслуговування. Забезпечуємо безперебійну роботу об’єктів ВДЕ.
 • Інвестування. Залучаємо українських і зарубіжних інвесторів, активно інвестуємо власний капітал.
 • Управління активами. Моніторимо ринок, знаходимо оптимальні варіанти розміщення активів, контролюємо ризики, надаємо повний комплекс послуг з управління.

У нашому портфоліо представлені різні напрямки, пов’язані з ВДЕ. Наприклад, компанія «Авенстон» допомагає розвитку «зелених» кооперативів і стала одним з інвесторів проєкту «Сонячне місто». Учасником кооперативу може стати будь-хто охочий. Об’єднання зводять сонячні електростанції на власні інвестиції з перспективою повернення і стабільного доходу.

Фотоэлектростанция ​​на крышах г. Славутич

У цілому, Avenston Group орієнтована на заміну традиційних джерел енергії чистою енергією, отримуваною з поновлюваних.

Основну команду Avenston Group, як і раніше, становлять вихідці з заводу «Квазар» — інженери з величезним досвідом, які ідеально знаються на специфіці панелей і при реалізації проєктів використовують тільки найкращі рішення. Саме такий підхід дозволив пройти від простих інженерів-технологів до перших у сфері ВДЕ в Україні.

Майбутнє: розвиток ВДЕ в Україні

Внесок у покращення економіки, підвищення інвестпривабливості країни

Місія компанії Avenston Group — розвиток сектора відновлюваної енергетики в Україні. Ми заробляємо гроші на тому, що приводимо інвестиції в Україну. Але одночасно ми допомагаємо в розвитку українським підприємствам, які з нашою допомогою можуть істотно скоротити витрати на електроенергію і спрямувати бюджет, що вивільнився, а в майбутньому і віддачу від інвестицій, у розширення діяльності.  

У планах розвитку Avenston — будівництво під Києвом адміністративного комплексу Avenston RE Hub, який передбачає максимальне використання енергоефективних технологій, ВДЕ та еко-матеріалів. Зараз зведення комплексу знаходиться на стадії проєктних робіт. Паралельно Avenston Group активно залучає інвестиції та розглядає заявки всіх, хто бажає взяти участь у проєкті.

Крім того, наші проєкти суттєво впливають на збереження екології. Повний перехід на поновлювані джерела енергії дозволить відмовитися від традиційних викопних видів палива і запобігти таким негативним побічним ефектам, як вуглекислий газ, смог, парникові гази та кислотні дощі. ВДЕ можуть забезпечити економію на довгі роки й краще від будь-яких інших способів сприяє збереженню екосистеми.

Ми щиро сподіваємось, що діяльність нашої компанії виведе використання відновлюваної енергетики в Україні на більш високий рівень і дозволить Avenston Group і далі займати провідні позиції у сфері сонячної енергетики.

Отримати практичні навички написання SEO-статей можна на курсі «Креативний SEO-копірайтинг»:

Автор статьи

Внештатный автор. Пишет коммерческие тексты, убеждающие совершить целевое действие, и подготавливает экспертный информационный контент про видеомаркетинг, SEO-продвижение и прочий digital. Узнайте больше об авторе на страницах социальных сетей.

View Category