fbpx

Support Ukrainians. Boycott russian and belarusian products

clock icon Время чтения 7 мин. | 7.11.2019 |
7 Листопада, 2019

Конкурс в Інстаграм – дієвий спосіб залучення нових підписників

Всім привіт! Сьогодні хотілося б поговорити про таку актуальну тему, як конкурс в Інстаграм. Якщо ви бажаєте збільшити кількість підписників в даній соціальній мережі, тільки контенту з фотографіями буде недостатньо. Ця стаття корисна багатьом, незалежно від того, починаєте ви розвивати свою справу або вже маєте хороший потік клієнтів.

Прочитавши цей матеріал, ви дізнаєтеся, як провести конкурс в Instagram і як з його допомогою охопити нову цільову аудиторію, зберігши при цьому і кількість підписників по закінченню конкурсу.

Щоб не перегортати чималу стопку різноманітної інформації з цієї тематики і не витрачати свій час, пропоную зупинити увагу на статті, яка дасть повну і вичерпну відповідь на ваші запити.

Конкурс в Інстаграм: що це і для чого він потрібен

Простими словами, конкурс в Інстаграм – це результативний спосіб заробітку в соціальній мережі. Згідно  зі статистикою Вікіпедії на 2018 рік кількість зареєстрованих користувачів склало 1,1 млрд чоловік.

Більше 60 % користувачів використовує Instagram щодня, плюс до цього, можна додати ще 600 млн активних користувачів на місяць. З кожним роком це число збільшується. Тому така платформа є відмінним шансом просунути свої послуги або товар.

Більш докладно про те, як створити сторінку в Інстаграм з нуля, читайте в статті: Як правильно і красиво оформити шапку в Інстаграм?

Ефективні конкурси в Інстаграм використовують для залучення більшої кількості підписників і потенційних клієнтів, підвищення впізнаваності бренду.

В Instagram є окремий розділ правил про конкурси, в якому не забороняються ніякі способи просування аккаунта. Але також є і попереджуючі моменти: вся відповідальність за проведення різного роду розіграшів лежить виключно на організаторах. Тому перш ніж приступати до розкручування аккаунта, слід ознайомитися з даними правилами.

Як створити конкурс в Instagram? Покрокова інструкція

До організації конкурсу для підписників в Інстаграм потрібно підходити максимально серйозно. Одноденна підготовка не дасть потрібного ефекту. Залучення нових людей вимагає від вас відповідної віддачі. Якщо розіграш пройде сухо, неякісно, не «зачепить» аудиторію – це може підмочити вашу репутацію. Щоб провести конкурси для розкрутки Інстаграму, необхідно врахувати кілька нюансів.

Пам’ятайте! Краще не проводити конкурс на нульовому акаунті, адже чим більше у вас підписників (не менше 200 реальних користувачів), тим більший результат ви отримаєте.

Якщо ви недавно створили сторінку в Інстаграм і готові відразу організувати супер розіграш – скористайтеся поширенням реклами за допомогою місцевих авторитетних блогерів. Ефект буде вельми результативним. Ось один із прикладів конкурсу в Instagram благодійної організації «Життєлюб», котра залучила відомого блогера і популярну співачку NK (Настю Каменських).

Поширення реклами за допомогою блогерів

Будь-яке просування товару вимагає визначення цільової аудиторії. Якщо ви пропонуєте послуги з нарощування нігтів, то чоловіча і дитяча аудиторія відпадають. Це важливо враховувати і обумовлювати в умовах конкурсу. Також не забудьте повідомити підписників, де буде проводитися розіграш (місто, країна) і як можна буде отримати приз.

Наприклад, якщо розігрується подарунок серед проживаючих в Києві, значить, вказуйте місце, де можна буде забрати приз, а для іногородніх жителів включіть інформацію про можливості отримання «Новою поштою», «Укрпоштою», за допомогою інших операторів аналогічних послуг.
Щоб ще більше привернути увагу до конкурсу – візьміть на себе всі витрати за відправку подарунка.

Врахуйте перераховані вище моменти і можете приступати до створення конкурсу в Instagram.

Крок 1: Мета проведення розіграшу

Ви, як і будь-який інший користувач соціальної мережі, звертаєте увагу на кількість підписників. За допомогою статистики можна наочно оцінити ситуацію.

Статистика охоплення підписників в Instagram

Буває так, що кількість підписників в Instagram не збільшується, а статистика говорить ще й про зменшення охоплень. Це, в свою чергу, призводить до того, що ваші пости бачить набагато менша кількість людей. В цьому випадку і стане в нагоді вдаватися до конкурсу для Інстаграм.

Головною метою такого заходу є перетворення трафіку в конкретних підписників. Розіграш призів завжди цікавий людям, особливо якщо приз того вартий.

Крім цього, цілями проведення подібних розіграшів в Instagram може бути:

  1. Розкрутка своєї сторінки і залучення нової аудиторії.
  2. Підвищення впізнаваності бренду або пропонованої послуги.
  3. Прояв лояльності до тих, хто не в змозі придбати вашу продукцію, але може виграти її за допомогою конкурсу.

У будь-якому випадку, ви створюєте якусь рекламу брендового товару, послуги для залучення нової аудиторії, основу для збільшення активності аккаунта щоб потрапити в топ видачі і створити вірусний ефект передачі інформації «від одного до іншого». Якщо ви блогер, який заробляє на рекламі, до перерахованого вище можна додати «апгрейд» аккаунта для залучення нових рекламодавців.

Крок 2: Вибираємо формат конкурсу

Щоб зробити конкурс в Інстаграм, необхідно вирішити, як саме ви хочете просувати свою послугу, чи є у вас достатньо коштів для вирішення даного завдання, і в якому форматі буде проходити розіграш. Відповівши на ці питання, можна безпосередньо переходити до втілення своїх ідей для конкурсу в Instagram.

Розіграші в Instagram можна розділити на два типи:

1. Light-версія – це простий метод, яким користується більшість організаторів. Сюди відносять лайки, репости, хештеги і «позначки».

Light-версія для конкурсу в Інстаграм

2. Hard-версія – має на увазі більш «важку артилерію»: написання відгуку, креативне фото, створення вірша і т. п. У свою чергу, ваш подарунок повинен відповідати виконаній підписником роботі.

Конкурс Instagram Hard V

Отже, давайте докладніше розглянемо умови конкурсів в Інстаграм.

Крок 3: Визначаємо умови конкурсу

Пам’ятайте! Чим простіше описані умови – тим більш зацікавленою буде аудиторія. Як можна менше тексту. Обумовлюйте всі умови заздалегідь, щоб не отримувати негативних коментарів після розіграшу.

Зазвичай використовують такі умови конкурсу в Instagram:

  • бути підписаним на аккаунт;
  • поставити лайк;
  • залишити коментар або просто смайлик;
  • показувати коментарі в «сторіз».

Організатори можуть запровадити перераховані вище умови в одному конкурсі або ж зосередити увагу конкурсантів на виконанні лише одного завдання. У будь-якому випадку, аккаунт повинен бути дуже популярним і затребуваним, щоб у підписників не виникало сумнівів. Отже, давайте докладніше розглянемо, який конкурс можна провести в Інстаграм.

I.Зробити репост конкурсу у себе в стрічці

Зараз репост в Instagram мало хто використовує, так як це вже не так «затягує» підписника. Крім необхідності бути підписаним на аккаунт, поставити лайк конкурсному оголошенню, ще необхідно зробити репост розіграшу у себе на сторінці.

Конкурс репосту в Інстаграм

Це відразу відлякує підписників, адже, по-перше, для того, щоб зробити репост, необхідно встановити на смартфон додаток «Repost for Instagram», а по-друге, – зараз кожен другий робить свою стрічку унікальною, підбираючи відповідну колірну гамму для фото і виставляти невідповідну візуалізацію ніхто не захоче.

Тому, якщо бажаєте провести конкурс репостів в Інстаграм, краще скористайтеся альтернативою – розміщенням постів в «сторіз».

Все, що для цього потрібно, – це викласти фото і текст розіграшу в «сторіз» і відзначити ваш аккаунт за допомогою «равлика», після чого організатору в директ прийде повідомлення про учасника.

II.Відзначити під конкурсним постом своїх друзів (написати коментар)

Це дає можливість збільшити шанси підписника на перемогу, плюс – проведення конкурсу в Instagram по коментарям дозволяє залишати їх необмежену кількість, але позначки людей не повинні повторюватися. Так у вас підвищиться активність учасників.

Конкурс «Відзнач своїх друзів»

III.Специфіка проведення конкурсів з декількома спонсорами (Giveaway)

Тут суть в тому, що підписник повинен підписатися на всіх спонсорів, зробити репост запису (для цього організатори створюють загальний аккаунт) і відкрити доступ на свою сторінку. В результаті переможець отримує приз відразу від всіх організаторів.

Instagram Giv-min

Плюси конкурсу Giveaway в Інстаграм

IV.Зробити фото з брендом організації

Взагалі, такий конкурс в Instagram можна проводити тільки серед активних користувачів товаром, послугою певного бренду, а також серед блогерів. Звичайні підписники не витрачатимуть кошти на придбання товару, щоб зробити з ним селфі.

Instagram photo-min

Для конкурсу в Інстаграм обов’язково придумайте унікальні хештеги, релевантні вашому аккаунту. Наприклад, # конкурс # розіграш # приз # україна # київ # помада # косметика. Такий тег дозволить вашій цільовій аудиторії швидко знайти конкурси в Інстаграм.

Також можна провести спільний конкурс з рекламодавцем, щоб залучити до його продукту більше уваги. За статистикою дослідного агентства Forrester – взаємодія з брендами в Instagram в 10 разів вища, ніж в Facebook, в 54 рази вище, ніж в Pinterest, і 84 разів вище, ніж у Twitter.

Власне, тільки від вас, ваших ідей і фінансових можливостей залежить, який конкурс провести в Інстаграм.

Крок 4: Виставляємо актуальну фотокартку

Чим крутіша і яскравіша фотографія в Instagram – тим більший інтерес вона викликає у підписників. Підберіть актуальну картинку з анонсом конкурсу. Крім зображення, можна зняти і відеоролик, де обов’язково має бути присутнім слово «конкурс» або «розіграш», щоб підписники відразу зрозуміли, про що йде мова.

На зображенні бажано вказати дату початку і закінчення розіграшу. Не перестарайтеся з періодом проведення конкурсу (від 1 до 2 тижнів).

Приклади фотографій для конкурсу

№1

Варіант конкурсної фотографії №1

№2

Варіант конкурсної фотографії №2

№3

Варіант конкурсної фотографії №3

Найголовніше, що картинка повинна передавати атмосферу і колірне наповнення стрічки вашого облікового запису в Інстаграм, ну, і звичайно, тут повинна бути інформація про подарунок.

Під фото важливо вказувати причину розіграшу. Психологи, які вивчали специфіку споживання інформації, визначили, що людям не цікаво отримати те, що дають просто так, без пояснень.

Фотографія Instagram повинна бути красива і якісна, щоб нею хотілося поділитися, якщо ви вибрали формат конкурсу у вигляді репосту. Не всі люблять читати пости під фотографіями, тому робіть регулярне анонсування та нагадуйте про конкурс.

Таким чином ви зможете потрапити в розділ «Рекомендоване» ( «Look-a-like») в Інстаграмі. Це аудиторія, що має схожі уподобання з вашою цільовою аудиторією, по клікам в Instagram.

Крок 5: Надаємо інформацію про призові місця і подарунки

До вибору подарунка потрібно підійти з великою відповідальністю, адже підписники бажають отримати відповідний приз за свою роботу. Придумуйте такий подарунок, який буде релевантним вашій тематиці. Тоді ви привернете ту аудиторію в Instagram, якій він дійсно необхідний. Можна навіть вибрати не одного переможця, а організувати, наприклад, три і більше призових місць.

Приз для переможців

Приз для переможців від Giveaway

Наприклад, якщо ви надаєте послуги косметолога, тоді за перше місце можна запропонувати – безкоштовну процедуру механічного очищення обличчя, за друге – 20 % знижку на ультразвукову чистку обличчя, а за третє – знижку 10 % на вакуумну чистку обличчя.

Крок 6: Запускаємо рекламу

Важливо подбати і про рекламу в Instagram. Коли ви запускаєте конкурс і думаєте, що люди самі підтягнуться, ви дещо помиляєтеся. Необхідно регулярно проводити «операції» для просування розіграшу. Потрібно залучити друзів, які поділяться конкурсом в стрічці і «сторіс», потім запустити пост в групах в соціальних мережах, де вже є ваша цільова аудиторія, налаштувати таргетовану рекламу.

Статистика Інстаграм

Така реклама допоможе підвищити впізнаваність, поліпшити ліди і підвищити конверсію, що, в свою чергу, збільшить кількість потенційних клієнтів, зацікавлених у вашій послузі, товарі, пропозиції.

Крок 7: Обираємо переможця

Найчастіше, коли розігрується дорогий приз, люди думають, що це обман. Ваше завдання – максимально прозоро розвіяти будь-які сумніви.

Просто викласти на своїй сторінці в Instagram пост про те, що така-то людина виграла приз – недобре для вашої репутації. Підписники повинні в прямому ефірі бачити, що подарунок дійсно розігрується.

Як визначити переможця конкурсу Instagram?

  1. За допомогою порядкового номера підписника і генератора випадкових чисел.
  2. Вибравши переможця за найбільшою кількістю лайків або коментарів.
  3. Визначити суддів заздалегідь (це підійде для конкурсу hard-версії), які і будуть вибирати краще фото, коментар і т. п.

Ні в якому разі не варто використовувати спосіб, в якому переможця вибирають методом «пальцем в небо» – прокручують вгору/вниз коментарі і натискають пальцем на будь-якому місці, на чиє ім’я потраплять, той і переможець. Це часто відлякує підписників, так як вони вважають, що все було підлаштовано.

Скористатися методом «генератор випадкових чисел» просто. Все, що потрібно, – це відкрити онлайн програму «RandStuff», вибрати на верхній панелі функцію «123 числа», ввести діапазон від 1 до остаточної кількості ваших учасників, і натиснути кнопку «Генерувати».

Інтерфейс програми «RandStuff»

При визначенні переможця обов’язково покажіть в ефірі, що ця людина дійсно була підписана на ваш аккаунт, зробила репост і поставила лайк (написала коментар). Крім прямого ефіру, викладіть окремий пост про закінчення конкурсу в стрічку і «Сторіс» Інстаграм.

Подякуйте підписникам за участь і розкажіть про наступні конкурси або ваші подальші дії по відношенню до цільової аудиторії, щоб мотивувати її не відписатися. Під час проведення конкурсу в Instagram викладайте максимально якісний і корисний контент, щоб підписникам було цікаво стежити за вами.

Підводимо підсумки

Отже, ви напевно зрозуміли, що головною метою проведення конкурсів в Інстаграм є максимальне збільшення кількості підписників. Щоб цього досягти, необхідно визначитися з аудиторією і викласти якісний пост, який буде не тільки вражати уяву чарівно крутою фотографією, але й містити просту і доступну інформацію.

Далі подумайте про цінний приз, який буде корисним цільовій аудиторії, задайте прості умови та цікаві завдання. Пам’ятайте, що підписники в Instagram повинні не тільки додатися, але і залишитися після конкурсу.

Всім дякую за увагу. Сподіваюся, ця стаття була для вас корисною та інформативною. Будемо раді отримати ваші коментарі!

Отримати практичні навички написання SEO-статей можна на курсі «Креативний SEO-копірайтинг»:

Автор статьи

Копирайтер компании Textum. Пишет тексты на разную тематику: от косметических средств до комплектующих к автомобилю. Любимое направление – эмоциональное описание товара. Подписывайтесь в социальных сетях, чтобы следить за публикациями автора.

View Category