Агентство інтернет-маркетингу

clock icon Время чтения 7 мин. | 22.3.2019
22 Березня, 2019

Slovoeb (Словоёб). Ази та інструкція із застосування

Привіт читачам нашого блогу! Сьогодні тема для обговорення і розгляду – програма з цікавою назвою Slovoeb (Словоёб). Утиліта допомагає скласти семантичне ядро ​​і додати keywords в ТЗ з написання інформаційних чи продаючих текстів. І це ще не всі можливості софту.

Пропоную разом вивчити ази роботи з «помічником» копірайтерів зі збору семантичного ядра.

Що таке Словоёб?

Розбираємося по порядку: 

Навіщо потрібен Slovoeb?

Для налаштування реклами в інтернеті або для написання SEO-статей необхідно правильно підібрати ключові слова, щоб корпоративний сайт або онлайн-магазин, для якого ви пишете, вийшли по потрібній темі в топ видачі.

Для підбору keywords можна використовувати простий і доступний сервіс Яндекс Вордстат. Софт підійде для тих, хто віддає перевагу самостійно вибирати потрібні ключі, тому що весь процес на сервісі відбувається вручну.

Словоёб парсингує в автоматичному режимі. Він відправить запити до WordStat Yandex і покаже вам отримані результати. Якщо у вас швидкісний інтернет, то ключі зберуться досить швидко, від 1-15 хвилин.

Составляем семантическое ядро с помощью Словоеба

Словоеб або КейКоллектор?

Slovoeb – «молодший брат» KeyCollector. Відмінності між ними очевидні: перша програма володіє більш «скромним» функціоналом, але має величезний «плюс» – за неї не потрібно платити. На офіційному сайті Словоёб, а також на просторах інтернету можна абсолютно безкоштовно завантажити останню версію софту.

На сайті розробників викладена порівняльна таблиця між двома цими «конкурентами». Для загального розвитку пропоную ознайомитися з нею.

Таблица сравнения Словоеб и КейКоллектор

Якщо ви «за» безвитратні і прості програми – Slovoeb саме для вас. Новий Словоёб практично не відрізняється від свого платного «побратима» і цілком підійде для проектів по SEO-просуванню сайтів.

Починаємо роботу

За допомогою нескладних маніпуляцій софт встановлюється і досить швидко налаштовується: 

Етап №1. Запуск

Для початку логічна дія – завантажити утиліту. Розпаковуємо архів і встановлюємо софт в потрібне місце на ПК. Потім запускаємо його, на екрані має з’явитися наступне:

Начало работы со Словоеб

Створюємо новий проект і зберігаємо його на ПК. Все пройшло успішно? Тоді перший етап вдало завершений. 

Етап №2. Налаштування Словоёб

Початок – переходимо в «Налаштування», потім відкриваємо «Парсинг» і вкладку Yandex.Direct.

Вкладка Словоеб Yandex.Direct

Виставляємо затримку між запитами. Занадто малі показники збільшують вірогідність блокування IP-адреси.

Персональна рекомендація від Textum – виставляємо затримку між запитами від 3400 до 5000.

Наступні кроки інструкції по роботі зі Словоёбом:

 • переходимо в розділ «Пошукова видача», виставляємо затримку між запитами від 3400 до 5000;
 • в полі «Yandex.Wordstat» виставляємо рекомендовану затримку між запитами від 3400 до 5000;
 • в розділі «Загальне» необхідно визначити таймаут очікування відповіді від сервісу», ставимо число 45 000.

Обов’язкова умова – потрібно додати обліковий запис від пошти на Yandex. В іншому випадку програма не стане працювати. Для цього краще не використовувати вже існуючий e-mail, яким ви користуєтесь, заведіть новий. Періодично облікові записи піддаються блокування, тому тримайте про запас кілька варіантів.

Новий етап налаштування програми Словоёб – перехід в «Інтерфейс». Тут вам потрібно відвідати вкладку «Антикапча».

Вкладка Словоеб Антикапча

Щоб отримати заповітний ключ для антикапчі, заходьте на сайт Anti Captcha та реєструйтеся там. Для цього можна теж використовувати «лівий» e-mail. Отримаєте код з букв і цифр і скопіюйте його в відповідне поле розділу «Антикапча».

Завершальний етап – тиснемо «Зберегти» і приступаємо до тестування софта. На цій позитивній «ноті» розділ як налаштувати Словоёб завершується, переходимо до основ «співпраці» з ним.

Як працювати із Словоёбом?

Щоб досягти мети – збір семантичного ядра, необхідно виконати наступне: 

Крок 1. Починаємо збір ключів

Проект у нас вже є (хто забув, див. початок попереднього розділу), відкриваємо його. Якщо ваш сайт або інтернет-магазин орієнтовані на реалізацію товарів або послуг в конкретній країні, вам потрібно в сервісі Словоёб вибрати регіон. Заповітна кнопка розташовується в нижній частині програми, з правого боку.

Словоеб выбрать регион

Тепер починається найцікавіше – парсинг ключових слів. Щоб почати процес, натискаємо на кнопку «Пакетний збір запитів з лівої колонки Yandex. Wordstat ».

Пакетный сбор запросов из левой колонки Yandex. Wordstat

Відкривається віконце, в яке вводиться потрібний ключ. Підбирайте основні запити відповідно до тематики вашого завдання.

Добавить запросы в Словоеб

Натискаємо на кнопку «Почати збір» і чекаємо, поки програма збере тематичні ключі.

Крок 2. Словоёб і мінус-слова

В процесі збору ключів або після його закінчення потрібно відфільтрувати ключі. Так ми видаляємо непотрібні нам словосполучення і очищаємо СЯ від «лушпиння». Для цього в програмі передбачені так звані стоп-слова.

Минус-слова в Словоебе

Сюди можна додати всі слова, які не повинні бути в запитах.

Після того як всі непотрібні словосполучення введені, натискаємо «Відзначити фрази в таблиці», потім переходимо в розділ «Дані» і видаляємо їх.

Ідеально очистити список з ключами доведеться ще й вручну. Так як можуть потрапляти нецільові фрази, які ми не включили в мінус-слова.

Крок 3. Словоёб і частотність

Ми вже майже прийшли до фіналу. Залишився один нюанс – частотність запитів. Щоб дізнатися про це, натискаємо на кнопку у вигляді лупи і вибираємо «Зібрати частотності ” “», потім теж саме, але зі значком “!”.

Собрать частотность в Словоебе

Після закінчення процесу залишається тільки відсортувати ключі по частотності і ліквідувати запити з нульовими показниками.

«Зерно» СЯ готове і можна переміщати його для подальшої роботи в Excel. Кнопка для цього розташована вгорі, з лівого боку.

Корисне відео про роботу зі Словоёбом дивіться онлайн, на сайті YouTube:

Додаткові функції Slovoeb

Зі збором ключів, думаю, ми розібрались, давайте поговоримо про ще деякі можливості софту: 

 • Визначення конкурентності запиту. Утиліта може показати вам кількість сайтів в інтернеті, що відповідає введеним запитам.
 • Статистика Лівінтернет. Програма показує користувачеві розкладку по популярності запитів, які можна взяти для СЯ.
 • Визначення цільової сторінки в Google і Yandex. Утиліта визначає для всіх запитів релевантну сторінку, розташовану в блозі або на сайті веб-майстра.

Пропоную ознайомитися з позначенням кнопок в програмі.

Кнопки в Словоебе

Як оновити Словоеб?

Slovoeb – безкоштовний софт, не має технічної підтримки, тому оновлюється рідко. В його налаштуваннях ви не знайдете кнопку автоматичного оновлення.

Вихід все одно є:

 • заходимо на офіційний сайт Slovoeb;
 • завантажуємо останню версію утиліти;
 • розпаковуємо файл.

Тепер у вас є новенький Словоёб. Нагадую! Не забудьте ліквідувати колишню версію і перенести звідти налаштування в новий екземпляр софту.

Чому Slovoeb не працює?

Чому Slovoeb не працює?Найпоширеніші причини, чому Словоёб відмовляється працювати або видає помилку: 

 • банальні – ПК підхопив вірус, який блокує роботу програми;
 • технічні – не встановлений пакет Microsoft.NET Framework 4.0.

Крім того, уважно віднесіться до заповнення вкладки Yandex.Direct, якщо неправильно внесете логін / пароль, утиліта не почне працювати. Якщо ваш обліковий запис Яндекс потрапив в «бан», просто додайте новий, а краще декілька. 

Підводимо підсумки

Вибираючи між ручним збором СЯ і додатковими витратами на придбання КейКоллектора, однозначно варто користуватися Словоёбом. 

Програма: 

 • має достатній для SEO-просування сайтів функціонал;
 • знаходиться у вільному доступі в інтернеті;
 • налаштовується за мінімальний час – 10-15 хвилин;
 • можливі помилки можна легко виправити.

Спеціалісти агентства Textum давно і успішно користуються Словоёбом, допомагаючи всім бажаючим просувати сайти в топ видачі. Якщо у вас є питання по темі або ви хочете поділитися власним досвідом у використанні Словоёба, пишіть коментарі нижче.

Отримати практичні навички написання SEO-статей можна на курсі «SEO-копірайтинг для малого і середнього бізнесу»:

Автор статьи

Копирайтер с юридическим образованием. Стаж работы юрисконсультом – 6 лет. Создает статьи «На главную», «О компании», для категорий сайта, в блог. Пишет сложные тексты про гаджеты, технику, программы, запчасти для авто, спортивное и охотничье оружие. Подписывайтесь на автора в социальных сетях.

View Category