fbpx

Support Ukrainians. Boycott russian and belarusian products

clock icon Время чтения 7 мин. | 22.3.2019 |
22 Березня, 2019

5 кращих сервісів для роботи копірайтера з текстом

Вітаємо усіх читачів нашого блогу. Сьогодні мова піде про сервіси, які допоможуть копірайтеру навчитися писати експертні тексти без «води» і помилок. Вони обов’язково мають бути  у закладках вашого браузера. У цій статті я розповім про кращі онлайн-сервіси для перевірки тексту, якими активно користуюся в своїй практиці.

Приблизно 40% робочого часу копірайтер витрачає на перевірку тексту. Сервіси для перевірки статей, про які далі піде мова, стануть незамінними помічниками навіть для професійного учасника з досвідом роботи.

Як працювати з Главредом и в чому його плюси?

Главред (glvrd.ru) – багатофункціональний онлайн-сервіс для перевірки тексту, розроблений Максимом Ільяховим. З його допомогою можна прибрати зі статті небажані повтори слів. Він вкаже на стоп-слова і привчить копірайтера писати сильні інформативні статті.

Чого не любить сервіс Главред у текстах?

 •  тавтології;
 • надлишку займенників;
 • слабких дієслів;
 • часто повторюваних слів;
 • поганого синтаксису.

Сервіс оцінює контент за десятибальною шкалою.

У наших ТЗ є вимога: після перевірки текст повинен бути оцінений не нижче 7,5 балів (при перевірці на стоп-слова). Не варто домагатися максимальної оцінки і підганяти матеріал до максимальної позначки 9,5-10, оскільки у цьому разі він виглядатиме «вичавленим» та «пересушеним», а значить перестане бути «живим». Однак на виділені слова і словосполучення увагу звернути треба, підправивши те, що підкреслила програма, і домігшись оцінки не нижче 7,5.

5 лучших сервисов для работы копирайтера с текстом

Як перевірити текст сервісом Главред? Усе дуже просто: відкрийте онлайн-програму та введіть свій текст у велике вікно. За кілька секунд отримаєте результати.

5 лучших сервисов для работы копирайтера с текстом

У Главреда є два види перевірки: на стоп-слова і синтаксис.

1. Перевірка на стоп-слова. Слова, які не мають смислового навантаження у тексті, розробники програми називають стоп-словами. Часто їх ще іменують «шумовими» словами, адже вони не становлять цінності для читача. Главред швидко знаходить ці лексичні одиниці і вказує автору, які саме слова краще прибрати. Чим більше стоп-слів у тексті – тим нижчий бал виставить Главред. Однак сенс підказок не у тому, щоб прибрати стоп-слова, а в тому, щоб замислитися над ними. Якщо є можливість видалити слово зовсім або знайти йому заміну, тоді прибирайте його, а якщо воно важливе – залишайте.

Приклад:

Ні:
Ми приготували для вас чудову новину. Усі покупці сьогодні отримають подарунки!

Так:
Сьогодні діють подарунки для всіх покупців!

У цьому випадку легко підкоригувати речення, прибравши зайве та написавши найголовніше.

5 лучших сервисов для работы копирайтера с текстом

2. Перевірка на синтаксис. Що ми тут перевіряємо: підмети і присудки, парцеляції, дієприкметники та дієприслівники, нагромадження іменників та ін. Синтаксичний аналіз також дуже важливий для автора, оскільки дає змогу написати більш енергійний і лаконічний текст.

сервис текст

Важливо! Сервіс перевірки текстів Главред перевіряє матеріал на відповідність інформаційному стилю. Він окремо оцінює текст на стоп-слова і на синтаксис.

При перевірці тексту на слова, сервіс вкаже на все, на думку його розробників, зайве, виділить це помаранчевим кольором. При синтаксичному аналізі речення, які не сподобалися Главреду, будуть підсвічені блакитним кольором. Клікнувши на них, ви одразу побачите поради і пояснення на правій бічній панелі. Змінити текст і домогтися потрібної оцінки можна просто у вікні онлайн-програми.

Важливо! Система не перевіряє речення в лапках, вважаючи їх цитатами.

5-luchshih-servisov-dlya-raboty-kopirajtera-s-tekstom-10-min

Що мені подобається в Главреді?

 • зручність – нехитра інтерфейс, помітні яскраві виділення;
 • наочність – якщо навести курсор на виділене слово – сервіс одразу дає пояснення своєї оцінки і вказує на недоліки;
 • безпеку – не вимагає реєстрації і не бере особистих даних.

Glvrd.ru не перевіряє тексти на пунктуацію та орфографію.

Отже, якщо ви хочете скласти чіткий, зрозумілий, інформативний текст, то Главред стане для вас паличкою-виручалочкою.

Як проводити SEO-аналіз тексту на Адвего?

Семантичний аналіз тексту на Адвего дозволяє дізнатися такі параметри, як: довжина статті, кількість слів, щільність ключових слів, водність, тошноту та інші корисні критерії.

Головні вимоги до написання SEO-тексту:

 • показник частоти (%) ключових слів не повинен перевищувати 3,5-4%;
 • головний ключ має бути на першому місці..

5 лучших сервисов для работы копирайтера с текстом

Даний сервіс містить кілька блоків: статистику тексту, семантичне ядро, слова і стоп-слова.

Важливо! Проводити аналіз перевірки рекомендується від низу до верху, тому що виділені значення у верхній частині таблиці сервісу отримані від процентного співвідношення входжень слів.

Стоп-слова, які виявила дана система – це «вода», наявна у тексті. Оптимальне налаштування змісту стоп-слів становить 3% (якщо текст довгий, то 4-5%).

5-luchshih-servisov-dlya-raboty-kopirajtera-s-tekstom-19-min

Якщо вам вдалося домогтися бажаних 3%, то труднощів із тошнотою під час аналізу тексту точно не виникне. Але якщо не вийшло – спробуйте замінити речення зі стоп-словами і використовувати синоніми. Пошуковикам подобається контент з великою кількістю синонімів з теми, тому вони ранжують їх на порядок вище за інші.

анализ текста на Адвего

анализ текста на Адвего

Як написати текст без зайвої «води»? Перевіряючи текст на водність, намагайтеся, щоб показник був у межах 55-75%. Якщо відсоток вище норми, тоді з тексту слід видалити такі слова і фрази, як, наприклад: «на сьогоднішній день», «безумовно», «так звані» і т. п. Ще один спосіб – вживання спеціалізованих слів.

Переваги СЕО-аналізу в Адвего:

 • відсутність реєстрації – досить просто ввести текст у вікно сервісу і запустити перевірку;
 • детальний аналіз матеріалу – крім «води», тошноти, частоти і щільності слів, система показує кількість граматичних помилок;
 • швидка перевірка – система працює дуже швидко, тому на аналіз ви витратите мінімум часу.

Важливо! Розділ «Семантичне ядро» показує ключові слова, під які оптимізується текст.

На мій погляд, Адвего – найзручніший сервіс для СЕО-аналізу тексту. Він особливо незамінний, коли треба дізнатися часто повторювані слова і «висунути» головний ключ на перші позиції.

Навіщо потрібен сервіс порівняння текстів?

Сервіс порівняння текстів необхідний у тих випадках, коли потрібно виявити зміни, які були внесені до статті. Він відображає змінені і додані частини контенту. Крім цього, цей онлайн-сервіс показує процентний показник схожості контенту.

Кому корисний сервіс порівняння текстів? У першу чергу, копирайтерам, власникам сайтів і редакторам, оскільки він демонструє всі зміни, зроблені в статті, і проводить ретельний аналіз текстів на схожість.

Як використовувати сервіс? Вставте в форму два тексти для порівняння, запустіть перевірку – і отримаєте результати.

сервис сравнения текстов

Важливо! Якщо переписаний текст схожий на оригінальний більше ніж на 50%, то пошукова система вважає його скопійованим.

Плюси сервісу:

 • простий інтерфейс – сервіс не викликає труднощів, його не треба налаштовувати;
 • швидкий аналіз – оперативна перевірка двох фрагментів текстів;
 • зручність у використанні – немає потреби скачувати та встановлювати програму.

Сервіс порівняння текстів доступний в режимі онлайн.

У чому особливість Text.ru?

Text.ru – чудовий сервіс, який допоможе не лише виявити граматичні помилки, воду, заспамленість але й  унікальність тексту.

Text.ru сервис

Ця онлайн-програма зазначає посилання на сайти, за якими було виявлено схожість тексту. Якщо сервіс показав, що були використані матеріали певного джерела, то рерайт слабкий.

Text.ru сервис

Особливості сервісу:

 • стильний дизайн – яскраве оформлення;
 • постійне вдосконалення функціоналу – розробники періодично змінюють дизайн сайту, роблять його більш зручним та інтуїтивно зрозумілим.

Крім цього, сервіс відрізняється наявністю посилань на результат перевірки.

Недолік: Перевірка тексту на Text.ru може потребувати певного часу, і він завжди різний, оскільки ваш контент потрапляє в чергу.

І наостанок, через text.ru ви можете підібрати синоніми до будь-яких слів, наприклад:

Text.ru сервис

Переваги роботи з текстом у Google Docs

Сервіс Google Docs дозволяє створювати інформативні документи, редагувати їх і працювати над ними одночасно з колегами. Використовуючи Google Docs, можна подивитися історію зміни текстів, хто переглядає файл, залишати коментарі. Цей сервіс дуже зручний для роботи копірайтера і редактора, оскільки дозволяє стежити за правками і будь-якими змінами в тексті.

Google Docs текст

Несложно догадаться, что сервис Google Docs является разработкой корпорации Гугл. Работать с гугл-документами могут все зарегистрированные пользователи Google.

Ось кілька причин, з яких варто працювати в Google Docs:

 • доступ з будь-якого пристрою – досить завантажити і встановити додаток;
 • широкий набір функцій – можна редагувати й оформляти текстові файли, доповнювати їх анкорними посиланнями, малюнками, таблицями;
 • ефективна спільна робота – можна підготувати текст, надіслати посилання на нього будь-якому користувачеві і працювати з одним і тим самим файлом одночасно;
 • автоматичне збереження – все коригування зберігаються в автоматичному режимі у процесі роботи з файлом.

Google Docs текстов

Копірайтери нашого агентства інтернет-маркетингу в кінці кожної статті додають скрини з Главреду, результатів СЕО-аналізу, сервісу перевірки унікальності, що доводить відповідність вимогам ТЗ і спрощує перевірку редакторові.

А якими сервісами користуєтеся ви? Буду вдячна, якщо ви залишите свої відгуки в коментарях.

Отримати практичні навички написання SEO-статей можна на курсі «Креативний SEO-копірайтинг»:

Автор статьи

Копирайтер компании Textum. Пишет информационные и продающие статьи без переспама, воды и канцеляризмов. Подготавливает контент, способный продать, заинтересовать и завоевать широкую публику. Следите за автором в социальной сети Instagram.

View Category