fbpx

Support Ukrainians. Boycott russian and belarusian products

clock icon Время чтения 7 мин. | 5.4.2022 |
5 Квітня, 2022

6 сервісів для перевірки контенту українським копірайтерам

Де перевіряти тексти українським копірайтерам? Як відмовитися від окупантських сервісів і знайти дієву альтернативу? В Україні частково або зовсім не працюють Advego, Text.ru для перевірки плагіату, Advego, Тургенев для перевірки семантики, Главред для оцінки читабельності. 

Справа не в тому, що тепер нам доведеться відмовитися від звичних і зручних програм через обмеження, тепер це справа гідності. Нещодавно уряд України запустив проєкт для бізнесу «DO NOT sponsor murder», спрямований на бойкот російських і білоруських товарів і послуг. «Наразі мати будь-які бізнес-зв’язки з росією та білоруссю — це величезний удар по репутації компаній та фактична мовчазна підтримка політики країн-агресорів проти України»? — сказано на сайті Дія.Бізнес (авторський правопис збережено). Проявити свідому позицію можуть не тільки підприємці, але й кожен з нас.  

Ми також відмовилися від послуг російських компаній і почали шукати заміну. Протестували багато варіантів і зупинилися на 6 сервісах, які дозволяють якісно перевірити текст, допомагають підтягнути до відповідного рівня будь-яку статтю. Навіть більше: деякі наші знахідки зроблять ваш текст більш професійним, ніж це було можливо з використанням окупантських ресурсів.

Читайте також: «Як зробити статтю ефективною: 5 програм для перевірки текстів»

У процесі пошуку іноземних альтернатив ми стикнулися з проблемою нечитабельності українського тексту, тож детально аналізували можливості сервісу саме для української мови. 

Отже, розпочнемо. 

Сервіси для перевірки унікальності

Щоб переконатись у якості перевірки, ми взяли текст з нашого сайту, який апріорі має бути неунікальний, бо вже розміщений на просторах інтернету. В ідеалі має бути показник плагіату 100%. 

Сopyleaks

Це сервіс американської компанії, є версія сайту. Підтримує понад 100 мов світу. Партнери Copy Leaks — відомі міжнародні компанії.

Партнери Сopyleaks

Як це працює:

 1. Реєструємося з використанням Google-акаунта чи Фейсбука.
 2. Вгорі вибираємо Plagiarism Checker, клікаємо на кнопку Scan for Plagiarism.
 3. Переходимо на розширену версію, у правому кутку зверху натискаємо Dashboard.
 4. Вставляємо текст у вікно або прикріплюємо документ.
Перевірка унікальності Сopyleaks

Чудово! Сервіс знайшов у фрагменті тексту плагіат 100%, як є насправді.

Щоб перевірити 300 к слів, виберіть тариф $9.16/міс. Якщо немає необхідності у частій перевірці, доступно 20 безкоштовних сторінок на місяць. Сайт має версію російською мовою.

Дехто з копірайтерів користується сервісами для перевірки студентських текстів. Це, наприклад, Plag, EduBirdie

Сервіс EduBirdie

Підійдуть для нескладних текстів, пропускають багато неунікальних фрагментів. Проте перший сайт працює краще, коли купуєш «кредити», тобто оформлюєш плану версію.

Сервіси для перевірки SEO 

Ми підібрали два незвичних ресурси, які не схожі на звичний Advego, проте точно зроблять ваш текст кращим.

Сopywritely   

Сopywritely — справжня знахідка, адже тут можна перевірити статтю не лише на унікальність, а й переспам, читабельність, створити детальне технічне завдання. Приємним є те, що сервіс можна протестувати безкоштовно, правда, з обмеженим функціоналом. Для постійного користувача діє тариф $15/міс або $180/рік, дозволяє робити 50 перевірок за місяць. Якщо цього замало, вибирайте професійний тариф, що чудово підійде для роботи в команді. Це саме той випадок, коли ціна відповідає якості.

Сайт добре працює з українською мовою, а взагалі є європейським сервісом. Потребує обов’язкової реєстрації. Для зручності також можна перемикати інтерфейс сайту на 11 мов світу.

Тестуємо, що можна зробити на Сopywritely. Заходимо у свій кабінет, вставляємо текст у відповідне поле. 

Перевірка тексту в Сopywritely

У платній версії можна перевірити: 

 • унікальність;
 • водянистість; 
 • переспам ключів;
 • релевантність запитам; 
 • читабельність; 
 • монотонність;
 • морфологію. 

Отже, заміняє майже всі функції інших сервісів. 

Semrush

Не зовсім звичний для українського копірайтера, але хороший сервіс для роботи з ключовими запитами. Це американський проєкт, який використовують SEO-спеціалісти зі всього світу. Він найдорожчий з нашої підбірки, базовий тариф коштує $119.95/міс, а при сплаті за рік —  99$. Є безоплатна 7-денна підписка на всі можливі функції, але потрібно вводити номер карти, і якщо підписку вчасно не анулювати, гроші автоматично спишуться з вашого рахунку. Обов’язковою є реєстрація.

Semrush — це понад 50 професійних SEO-інструментів і звітів. Звичайно, вони всі копірайтеру не знадобляться, але є декілька функцій, які можна використовувати абсолютно безкоштовно, якщо не перевищувати ліміт 10 запитів у день. Цей тариф називається Free, призначений лише для одного користувача, позаяк професійні тарифи купують для роботи у компаніях.

Тарифи Semrush

Безкоштовно 1 користувач може використовувати такі інструменти: 

 • SEO Writing Assistant

Знаходиться у розділі «Контент-маркетинг», дає рекомендації з входження ключів, перевага — можна вибрати локальний пошук по Україні. Вставляєте текст у відповідне поле, і у колонці з правого боку з’являється загальна оцінка тексту та SEO-рекомендації.

Рекомендації для покращення тексту в Semrush

На скриншоті бачимо рекомендації щодо SEO- та LSI-ключів. Просто впишіть їх у текст і рівень професійності одразу зросте. Також надаються рекомендації стосовно структури тексту.

Читайте також: «Програма Key Collector: огляд і покрокова інструкція»

Але безоплатно доступно не більше 10 подібних запитів на добу.

Тариф Free у Semrush

Що доступно у тарифі Free, бачимо на скрині.

Чим ще виділяється цей сервіс: для росіян точно не підходить, бо немає можливості аналізувати Яндекс, ВК, «Однокласники», ресурс орієнтований на Захід. Недолік — складний функціонал: щоб почати ним користуватися, треба детально у всьому розібратися, протестувати, що і як працює.

Сервіси для перевірки на помилки, милозвучність

Де перевіряти на читабельність і чистоту мови? Є багато українських сервісів, які зроблять ваш текст милозвучним. 

«Мова — ДНК нації»

На сайті проєкту можна не тільки перевірити своє творіння на помилки, а й вивчити правила разом з героєм Лепетуном. 

Перевірка на сайті «Мова — ДНК нації»

Інструмент абсолютно безкоштовний, зручний і простий інтерфейс, працює за принципом Language Tool.

Читайте також: «5 кращих сервісів для роботи копірайтера з текстом»

OnlineCorrector

Допомагає створювати текст без помилок. Сервіс перераховує усі кошти за передплату повної версії на благодійність.

Благодійність на сервісі Онлайн-коректора

Онлайн-коректор встановлюється як додаток у Chrome, добре працює з Google-документами.

Доступні версії:

Тарифи Онлайн-коректора

Цей інструмент простий і зрозумілий. Підказує, де припустилися помилки і пропонує варіанти її виправлення.

Language Tool

Ще один зручний коректор для української та іноземних мов. Це європейський проєкт, що працює у вигляді розширення для Google, Firefox, Opera, Edge, Safari за підпискою та безоплатно. Плюсом є те, що він однаково добре аналізує текст як доповнення до Microsoft Word і Google Docs.

Сервіс Language Tool

Тариф для одного користувача коштує 29,95 USD/рік, проте часто копірайтери обходяться безплатною версією. Сервіс шукає базові помилки, виправляє пунктуацію, граматику.

А якими сервісами користуєтеся ви? Пишіть у коментарях, укладемо спільну добірку якісних програм для перевірки контенту.

Отримати практичні навички написання SEO-статей можна на курсі «Креативний SEO-копірайтинг»:

Автор статьи

Проєкт-менеджер, відповідальна за виконання завдань в агентстві. Вивчає нові перспективи і можливості для покращення якості та результативності роботи копірайтерів.

View Category