fbpx

Support Ukrainians. Boycott russian and belarusian products

clock icon Время чтения 7 мин. | 27.1.2022 |
27 Січня, 2022

Як зробити статтю ефективною: 5 програм для перевірки текстів

Доброго ранку, добрий день і добрий вечір. 

Ця стаття буде корисною для вас, якщо ви хоч інколи пишете або публікуєте тексти. Аби ви не відволікалися від своїх справ і не шукали сайт для перевірки тексту, я сама коротко розкажу вам про деякі сервіси, які роблять це за декілька кліків. 

Цими сайтами користуються професійні копірайтери та журналісти. Але сьогодні не лише їм потрібні якісні тексти. У школі нас вчать писати твори, в коледжах та університетах ми пишемо есе і курсові; влаштувавшись на роботу, створюємо  заяви та відправляємо електронні листи, а в побуті чи не кожен писав оголошення або просто публікував пости в соцмережах.

Як бачимо, тексти — це невіддільна частина нашого життя. А щоб вони були корисними та влучними, потрібно створювати їх грамотно. 

Раніше ми вже розглядали 5 сервісів для роботи з текстом. Але прогрес не стоїть на місці. Тому пропоную вам ще одну добірку програм, які не лише перевірять вашу грамотність, але й запропонують виправлення. 

Miratext 

Перший сайт для розгляду — Miratext. Якщо ви маєте SEO-текст, то ця програма справді для вас. Завантаживши текст, ви отримаєте його семантичний аналіз. 

До речі, текст можна внести різними способами:

 • ввести власноруч або ж вкласти скопійованим у відведене поле,
 • помістити посилання на вашу статтю.

Перед аналізом є змога налаштувати систему на те, які слова не потрібно враховувати. За замовчуванням обрані параметри, згідно з якими програма не зважає на такі елементи:

 • noindex-теги, 
 • atl і title, 
 • цифри;
 • прислівники і займенники,
 • слова, введені користувачем, які не потрібно враховувати під час аналізу.

Після перевірки тексту ви отримаєте таблицю з даними. Там побачите кількість символів з пропусками й без, скільки всього у тексті слів, як багато унікальних слів, а також який відсоток води та нудоти. Коли ми говоримо про воду в тексті, то маємо на увазі стоп-слова, які не відіграють ніякого смислового значення. 

Програма самостійно згенерує хмару зі слів, які найчастіше повторюються. Слова, що найчастіше з’являються в тексті, яскравіші та більші. 

Хмара слів

Нижче подається таблиця, де продемонстровані слова, усі їхні форми, що використовувались, також щільність повторів у тексті та загальна кількість. Ключові слова виведені окремо.

Miratext — це справді зручна програма для перевірки текстів. Її особливість у тому, що вона подає шкалу за законом Ципфа. На графіку розміщені найпоширеніші слова,  їхня ідеальна кількість, рекомендований показник для SEO-тексту і результат вашого. 

Після графіка є таблиця, де зазначено, яких слів не вистачає і скільки саме, а яких, навпаки, забагато. Для SEO-копірайтера це буде дуже зручно. Адже так можна досягти ідеально влучного входження ключового слова у статтю. 

Шкала за законом Ципфа

Ця програма буде корисною і для порівняння текстів. Можливо одночасно порівнювати до 10 статей. Як результат аналізу ви отримаєте медіану, позначену зеленим. 

Вона показує середню кількість входження певного слова у текстах. А жовтою лінією позначені саме ваші найбільш поширені слова. Так зручно порівнювати та потім прибирати чи додавати відповідні слова у текст.

До речі, у Miratext навіть можна створювати технічні завдання для копірайтерів. Для цього потрібно внести посилання на схожі статті, порівняти їх, і програма сформує ТЗ. В завданні будуть не лише ключові слова, але й бажана кількість символів, цілі копірайтера, заголовок і опис, а також сайти конкурентів для порівняння. 

Читайте також: Чек-лист для перевірки тексту на «профпридатність»: вичитка, редагування, форматування 

ISTIO

ISTIO — наступний сайт для семантичної перевірки тексту. Ця програма теж працює як і з посиланнями, так і з самим вкладеним текстом. 

На вибір подаються мови, на яких статті перевіряються:

 • англійська,
 • російська,
 • українська,
 • німецька.

Якщо текст написаний англійською чи російською мовами, то не обов’язково обирати власноруч — програма автоматично визначить мову. 

Цей сервіс теж зорієнтований на потреби інтернет-маркетингу й аналізує SEO-тексти. Тому є можливість вписати ключові слова, що будуть виділені яскравим жовтим кольором. Червоним позначаються граматичні помилки. 

Але штучний інтелект програми не завжди справляється із цим завданням на відмінно. Деякі слова ще не додані до словника і тому виносяться як ті, що мають помилки. 

Виділення ключових слів

Є функція візуального виділення найчастотніших слів. Вона називається «Карта». Це справді дає змогу чітко побачити ті слова, що зустрічаються дуже часто. А реальна їхня кількість виведена у таблицю. 

Найвище знаходяться слова, яких в тексті найбільше. До речі, для ключових слів є окрема таблиця для зручного перегляду. Але в загальній їх теж можна знайти.

Карта слів

Також в списку є показник релевантності слова. Він вказує, наскільки влучно і відповідно воно розміщене і вжите. Окрім цього, є й відсоток слова серед усіх інших значимих і другорядних. 

З правого боку розміщена ще одна зручна таблиця із відсотками води й нудоти в тексті, загальною кількістю слів і мовою тексту. До того ж програма автоматично визначає тематику вашої статті та пропонує топ 10 слів.

Читайте детальніше, де ще можна перевірити семантику тексту у статті.

Simple SEO Tools

Ще одна дуже схожа на попередні програма для перевірки тексту. Цей сервіс швидко реагує і надає чіткі характеристики.

Для початку роботи потрібно вкласти сам текст у відповідне вікно або помістити посилання зі статтею. Далі є можливість вписати слова та словосполучення, на які ви хочете звернути більше уваги. Після перевірки їхні характеристики попадуть в окремий список. Так набагато легше працювати, особливо коли маєте великий за обсягом текст.

Є досить цікава відмінність від інших аналізаторів. Це регулювання кількості виведених результатів — від 10 до 100 слів. Також можна не враховувати стоп-слова, цифри та теги noindex. 

Ця програма подає аналіз дуже лаконічно і чітко. Кількість та відсоток слова на весь текст знаходяться окремо, де користувач самостійно проводить аналіз. Але є і статистика за законом Ципфа. За нею аналізують частоту вживання слова. 

Цей сайт створений для справжніх аналітиків. Адже всі дані легко скачати у форматі CSV. А після цього помістити в Excel чи іншу програму для таблиць. Це справді зручно, якщо маєте намір вести статистику і багато аналізувати.

Інтерфейс програми

Text Analyzer

Якщо ви перейдете за посиланням, то побачите сайт, який наче нічим особливим і не вражає. Ви так само вводите текст, натискаєте «Аналізувати!» і отримуєте стандартну характеристику:

 • загальна кількість символів;
 • символи без пропусків;
 • загальна кількість слів;
 • кількість унікальних слів;
 • водність;
 • кількість речень;
 • їхня максимальна і мінімальна довжина;
 • навіть кількість ком.

Та не все так просто. Адже рядок, який так легко губиться серед інших показників, дає максимально точну інформацію в порівнянні з іншими системами. Це аналіз тексту на воду. 

Саме показник водності відіграє вкрай важливу роль. Якщо їх прибрати, сенс не зміниться, а ще текст буде легше читатися. 

Показники таблиці і акцентування на результаті «вода»

«Тургенєв» на платформі INtexty

На цій платформі легко здійснити онлайн-перевірку текстів. Саме «Тургенєв» цікавий тим, що зареєстрованим користувачам, які отримали АРІ-ключ, надається змога провести повний аналіз тексту. Також додаються детальні коментарі, що допомагають покращити стилістику. Проте ця функція платна — 0,30 руб. Але в результаті ви отримаєте об’єктивні правки до тексту. А після редагування ще й «чисту» статтю, що легко читається. 

Оцінка перевірки стилістики тексту

Цей сайт для перевірки тексту надає і ряд безкоштовних опцій. Так кожен може перевірити рівень стилістики тексту. Ви отримаєте оцінку від 0 до 13. Чим нижчий бал, тим краща стилістика. 

Інші цікаві функції я подала у списку:

 • прибрати теги одним кліком;
 • перекласти англійською;
 • перевести текст у картинку, що автоматично завантажується на ваш пристрій;
 • побачити не лише кількість знаків і слів, а й абзаців та сторінок;
 • дізнатися кількість часу для прочитання вашої статті;
 • скористатися калькулятором символів і слів, який визначає приблизну кількість сторінок на задані символи чи слова;
 • перевірити легкість читання тексту. 
Результати перевірки тексту

І це ще навіть не кінець можливостей цього сайту. Планується додати ще й перевірку на плагіат. 

Бонус! Не очікували?

Це був п’ятий сайт для перевірки тексту. Все, як і обіцяла. Але вирішила, що вам, нашим улюбленим читачам, можна зробити й приємний бонус. А саме посилання на програму для перевірки текстів на помилки. 

Language Tool — це сервіс, що виправляє помилки у текстах на 42 мовах світу. Тож з ним приємно не лише перевіряти грамотність рідної мови, але й просувати навичку письма іноземною. 

У вікно для тексту потрібно вкласти копію матеріалів. Також користувачі мають змогу завантажити для перевірки документ у Word. 

Програма підкреслює червоним деякі помилки у тексті. Але щоб дізнатися всі, користувачу треба оформити Premium-підписку. Для домашнього користування вона коштує 2,5 долари на місяць. 

Результати перевірки тексту на помилки

Дуже зручно працювати із цією програмою, якщо встановити її як розширення у браузері. Її підтримують Chrome, Safari, FireFox, Opera та інші. А ще працює у соціальних мережах Facebook, Twitter і LinkedIn. 

Тоді ви зможете перевіряти не лише власні тексти, але й статті ЗМІ, пости в соцмережах, електронні книги тощо. 

Якщо коротко, то переваги цієї програми такі:

 • знаходить помилки усіх мовних рівнів,
 • не потребує реєстрації,
 • дешева,
 • працює як розширення браузера і соцмереж,
 • підтримує внесення до словника нових, ще не відомих штучному інтелекту слів.

Це ті програми, якими постійно користуються копірайтери та редактори ТОВ «Текстум Вінниця». Для сучасного SEO-копірайтингу без них просто ніяк. 

Якщо ви теж копірайтер або рерайтер, то ці сайти будуть неабиякою знахідкою. І не лише для вас, а для всіх, хто працює (або відпочиває) з текстами. 

Цікаво, якими програмами для перевірки текстів користуєтесь ви? Пишіть в коментарях. Тепер і ваша черга ділитися секретами. 

Отримати практичні навички написання SEO-статей можна на курсі «Креативний SEO-копірайтинг.»:

Автор статьи

Копірайтерка. Має вищу філологічну освіту. Авторка текстів на будь-які теми. Постійно розвивається у сфері копірайтингу, читає багато літератури і завжди готова вивчати щось нове.

View Category