Агентство интернет-маркетинга

clock icon Время чтения 7 мин. | 21.3.2019 |
21 Березня, 2019

Як перевірити унікальність тексту: огляд кращих програм

Я копірайтер з 5-річним досвідом роботи, щодня мені доводиться писати статті на найрізноманітніші теми. За роки своєї практики я переконалася в тому, що унікальні тексти дійсно потрібні і вони «працюють», інакше моя професія не була б настільки затребуваною і актуальною. Саме від оригінальних статей розквітають інтернет-ресурси.

Унікальні тексти відіграють важливу роль в SEO-просуванні сайту і продажу товарів або послуг. Вони не мають аналогів на інших веб-ресурсах, дуже «шановані» пошуковими системами, здатні мотивувати відвідувачів до цільової дії, значно підвищити позиції сторінки у видачі та вивести сайт в топ.

Навіщо потрібен унікальний текст і чи варто витрачати на нього сили

Унікальні тексти з ключовими словами – один з найважливіших критеріїв оцінки якості та рейтингу сайту. Чим менше унікальність, тим слабше інтернет-ресурс індексується пошуковими системами.

Сьогодні найбільш відвідувані пошукові системи Google і Яндекс ретельно контролюють і сортують матеріал на веб-сайтах і коли вони помічають неякісну інформацію, то відразу знижують рейтинг ресурсу.

Досвідчений копірайтер знає, як підвищити унікальність статті, зробити її такою, що запам’ятовується і пізнавальною для людей. Написання якісного матеріалу вимагає детального вивчення конкурентів і бізнесу клієнта, уважного аналізу ринку, визначення головних цілей статті. Крім своєї оригінальності, викладений матеріал обов’язково повинен бути цікавим, адже тільки так він приверне увагу відвідувачів і утримає його на сайті.

Як навчитися писати унікальні тексти з першого разу: 5 найефективніших способів

Що робити, щоб тексти завжди були з високим відсотком унікальності і їх не довелося постійно переробляти?

 • Розробіть свою власну структуру тексту. Зробити це краще перед написанням матеріалу. Оригінальна структура ні в якому разі не повинна порушувати зміст тексту і спотворювати інформацію.
 • Пишіть статті на основі власних роздумів і досліджень. Безумовно, вам доведеться прочитати чимало джерел, щоб вивчити тему глибше і отримати, якомога більше цінної інформації. Але потім потрібно довіриться власному словниковому запасу і переказати текст так, щоб він був оригінальним без жодного копіювання чужих словосполучень.
 • Відмовтеся від фразеологізмів, крилатих виразів, цитат письменників. Програми унікальності тексту їх не люблять. Не використовуйте часто повторювані слова, а краще вживайте синоніми – на щастя, українська мова має для цього всі можливості.
 • Пишіть не надто короткі статті. Однак деякі замовники заздалегідь визначилися з обсягом тексту й не хочуть бачити матеріал великого розміру. Як показує практика, тексти розміром 1500 символів і менше дуже рідко мають високу унікальність після перевірки програмами Advego Plagiatus і Etxt Антиплагіат.
 • Як джерело використовуйте якомога більше матеріалів. Ніколи не копіюйте з сайту навіть пару слів в надії, що пошуковик нічого не помітить.

Написання унікальної, змістовної і одночасно корисної статті – це у якомусь розумінні ціле мистецтво. Навіть досвідчені копірайтери знають, як непросто з першого разу написати ідеальний текст і підвищити відсоток його унікальності. Найчастіше труднощі виникають з написанням пропозицій з довгими назвами книг, коли своїми словами їх не можна перефразувати. Але вихід є! Один з них – включити мінімальне входження повної назви літератури і ви помітите як програма підвищить % унікальності.

Топ 4 програми для перевірки тексту на унікальність

Питання про те де перевірити текст на унікальність не повинно хвилювати копірайтерів, адже онлайн-сервісів сьогодні більш ніж достатньо.

Розглянемо самі популярні:

1. Advego Plagiatus – одна з найбільш використовуваних копірайтерами програм для перевірки унікальності. 

Основні плюси:

 • немає обмежень щодо обсягу матеріалу, що перевіряється;
 • можливість самостійно виставити розмір шинглу і фрази, вибрати пошукові системи для перевірки контенту на плагіат;
 • 2 режими перевірки: швидка і глибока.

Недоліки Advego Plagiatus:

 • може часто видавати капчу.

2. Text.ru – мабуть найулюбленіша програма серед більшості копірайтерів. Вона майже завжди видає 100 % унікальність матеріалу. Помічено, що вона «не бачить» скопійовані з інших текстів словосполучення і не дуже короткі речення, особливо в довгих статтях.

Сервіс Текст.ру наділений: 

 • красивим і цікавим інтерфейсом;
 • потужною партнерською програмою;
 • функцією перевірки орфографії і SEO-аналізу (спам, вода, ключові слова);
 • наявністю посилання на результат перевірки.

 Але є і недолік: 

 • часто перевірка тексту сильно затягується, тому що він потрапляє в чергу.

3. Content-watch.ru – ще один непоганий онлайн-сервіс, за допомогою якого можна перевірити статтю на унікальність.

Серед переваг:

 • точна і стабільна перевірка за кілька секунд;
 • не вимагає установки на ПК.

Серед мінусів Content-watch.ru: 

 • є обмеження за обсягом статті, що перевіряється та кількості перевірок в день.

4. Etxt Антиплагіат – цей сервіс складає гідну конкуренцію Advego Plagiatus.

Переваги:

 • коректний пошук плагіату;
 • відсутність обмежень на обсяг статті;
 • приємний інтерфейс;
 • швидке оновлення.

Недоліки цього сервісу аналогічні Advego.

Кожен копірайтер може вибрати будь-яку із запропонованих програм на свій розсуд. Фахівці агентства копірайтингу «Textum» віддають перевагу Advego Plagiatus. Дана програма вважається однією з найбільш точних і надійних на сьогоднішній день.

Якою повинна бути унікальність тексту?

Копірайтери-початківці часто задаються питанням про те, скільки відсотків унікальності має бути в статті. Вона повинна бути в діапазоні 90-100%. Саме такі тексти відмінно індексуються пошуковими системами. Щоб швидко підняти унікальність тексту, потрібно після перевірки програмою звернути увагу на виділені слова і просто замінити їх. Буває так, що необхідно повністю перефразувати ціле речення. Це дозволить домогтися максимальної унікальності тексту.

Ця стаття була для вас корисною? Залишайте свої коментарі, пишіть відгуки.

Отримати практичні навички написання SEO-статей можна на курсі «SEO-копірайтинг для малого і середнього бізнесу»:

Автор статьи

Копирайтер компании Textum. Пишет информационные и продающие статьи без переспама, воды и канцеляризмов. Подготавливает контент, способный продать, заинтересовать и завоевать широкую публику. Следите за автором в социальной сети Instagram.

View Category