fbpx

Support Ukrainians. Boycott russian and belarusian products

clock icon Время чтения 7 мин. | 22.3.2019 |
22 Березня, 2019

Які бувають ключові слова і як їх гармонійно вписати в статтю?

Всім привіт! За час роботи копірайтером в агентстві «Текстум» я часто зіштовхуюсь з такими ключовими словами як, наприклад, «рекуператори купити Україна», через які можна «спіткнутися» і зовсім не читабельно вписати в текст.

Або протилежність – простий ключ «як виростити каштан», але його потрібно 4-5 разів вписати в статтю, при цьому, не використовуючи однотипних речень. Знайома ситуація? Вам також трапляються подібні ТЗ?

А також декілька корисних фішок для грамотного і органічного вписання ключових запитів у статтю.

Що таке ключі і як вони допомагають «відкрити» статтю? 

Ключові слова або keywords, ключі, запити у тексті — це окремі слова чи словосполучення, які визначають тему і зміст сторінки на сайті. Вони використовуються пошуковими системами Google, Yandex для забезпечення точної відповідності результатам пошуку.

Простіше кажучи, щоб, використовуючи ключові слова в пошуку із запитом «купити книги», користувач потрапляв на сайт книжного магазину, а не на сторінку із послугами шиномонтажу.

Що таке ключові слова в тексті розглянемо на прикладі: 

 • так вони виглядають в ТЗ:

Как правильно вписать ключевые слова в текст

 • так у процесі написання статті:

Как правильно вписать ключевые слова в текст

 • так на сайті вже в «готовому» варіанті:

Как правильно вписать ключевые слова в текст

 • так  «очима» пошукових систем:

Как правильно вписать ключевые слова в текст

Прості ключові слова 

Рахується, якщо keywords «прості», то тут діє правило «бери і вписуй»? Подекуди в цьому є доля правди. Навіть недосвідчений копірайтер без зусиль впорається з написанням ключових слів таких як «красивий жіночий одяг» чи «зволожуючий крем для обличчя». Дійсно, запити так і «просяться» в речення: «У нашому каталозі представлений красивий жіночий одяг, створений із натуральних тканин….» і тому подібне.

Але в додаванні простих ключових слів, без комерційного підтексту також є свої складності. Припустимо, вони занадто довгі або їх просто забагато.

Щоб уникнути хаосу і нагромадження великої кількості ключів у тексті, робимо наступне: 

 • групуємо ключові слова у списки по виду і властивостям;
 • для кожної групи прописуємо свій абзац;
 • об’єднуємо 2-3 запити в один.

В такому випадку, завдання ключових слів — непомітно бути присутніми в тексті, не випадаючи із речення, і доносити важливу інформацію до користувачів сайту.

«Лайфхак» №1 для вписування ключів

Цікава закономірність – в текстах, де не потрібне по ТЗ точне входження ключів, не тільки можна, але й необхідно розбавляти зібрані ключові слова. 

Цим можна досягти?

 • різноманітності застосування в тексті однотипних ключів;
 • високого рівня унікальності при перевірці на «Адвего» та інших сервісах;
 • чудової читабельності вашої роботи, без одного і того ж набору стандартних фраз.

Також при написанні статті можна поєднувати, відмінювати і розбавляти ключові слова — пошукові роботи все одно про них «дізнаються».

Как правильно вписать ключевые слова в текст

Комерційні ключові запити 

Keywords з комерційним підтекстом містять слова «купити», «замовити», «ціна» і тому подібне. Як їх правильно вписати?

Головне запам’ятайте — розподіл комерційних та інших ключових слів по тексту повинен бути рівномірним, тобто, якщо у вас 3 або 20 ключів, не варто їх вписувати «нагромаджено» у перший абзац, в надії, що так сайт швидше потрапить в топ видачі. В залежності від об’єму статті робіть «проміжки» між запитами 2-3 речення (біля 200-300 збп).

Крім того, використовуємо «хитрощі»: 

 • «Легкі» ключі. Наприклад: «купити цеглу». Тут вигадувати не потрібно, вписуємо в речення як є: «Бажаєте недорого купити цеглу — звертайтесь в наш інтернет-магазин».

 • «Середні» за складністю keywords. Наприклад: «лампи енергозберігаючі замовити». Оптимальний варіант для складних ключових слів — використовувати розбавлене входження або кому: «У нашому каталозі ви знайдете біля 10 видів ламп: енергозберігаючі, світлодіодні та інші, замовити їх можна прямо зараз…».

 • Ключові слова з назвою міста. Наприклад: «ремонт телевізорів Київ». Використовуємо елементарний прийом — вносимо назву населеного пункту в дужки: «Здійснюємо ремонт телевізорів по всій території України (Київ, Харків та інші міста)».

Ціль комерційних ключових слів — не тільки природно «увійти» в статтю, але й продати товар, послугу..

«Лайфхак» №2 для вписування ключів 

Ще одна «таємниця» пошукових систем — вони люблять ключі в заголовках, підзаголовках h2, h3. Копірайтеру потрібно тільки згрупувати ключові слова в декілька логічних груп, щоб заголовок відобразив зміст абзацу. Складні та «нечитабельні» ключі можна зробити підзаголовками таблиці, тут точне входження буде виглядати органічно.

Є одне «але» — не починайте текст з тієї ж фрази, яка була в заголовку — це погано «звучить».

Как правильно вписать ключевые слова в текст

Головне правило написання ключових слів

Незалежно від того який за рахунком текст ви пишите 1 або 100, не варто забувати, що головне у правильному застосуванні ключових слів у тексті – органічність. Без такої, здавалось би, очевидної складової, найбільш «нешкідливий» ключ перетворюється в нагромадження слів. Такі тексти неможливо читати і вони ніколи не попадуть в топ видачу пошукових систем. 

Наочний приклад:

Ключ: «купити осушувачі ціна»

 • Однозначно «ТАК». Купити осушувачі, ціна яких в 2-3 рази нижча аналогічного обладнання, вигідно і практично…
 • Категорично «НІ». Якщо ви напишите у стрічці пошуку «купити осушувачі ціна», то отримаєте список сайтів…

Останній варіант не варто застосовувати, навіть якщо ви новачок-копірайтер. 

«Лайфхак» №3 для вписування ключів 

І ще один нюанс. Основне або головне ключове слово (найбільш високоякісне зі списку) обов’язково впишіть в перше і останнє речення, а також назву статті. Це ще один спосіб «сподобатися» пошуковим системам і не втратити ваш основний запит серед менш значущих.

Как правильно вписать ключевые слова в текст

Чого робити категорично не можна?

При написанні тексту любого змісту і об’єму, не варто робити із запитами наступне:

 • розділяти keywords крапками;
 • писати ключі з помилками;
 • зловживати їх кількістю.

Пошукові системи не люблять перенасичувати статті запитами, такі сторінки можуть взагалі виключатися із індексування.

Щільність і частота ключових слів перевіряється спеціальними сервісами, наприклад Advego Plagiatus. Середній показник частоти використання будь-якого слова у тексті не повинен перевищувати 3%. Визначити, скільки ключових слів у тексті і їх щільність також допоможуть онлайн-сервіси перевірки Text.ru, Istio.com, SeoTXT.com. 

Підсумки

Как правильно вписать ключевые слова в текст

Ключові слова у статті можна (якщо немає особливих вимог в ТЗ):

 • відмінювати;
 • розбавляти;
 • об’єднувати;
 • головне — органічно вписувати!

Вдало напишіть текст, вставте в нього кращі ключові слова і ваше унікальне написання неодмінно побачать мільйони користувачів інтернету, а сайт, для якого ви пишете, зійде на перші позиції Гугл, Яндекс та інших пошукових систем. Хочете поділитися своїми успіхами або обговорити дану тему? Пишіть ваші коментарі і рекомендації нижче.

Отримати практичні навички написання SEO-статей можна на курсі «Креативний SEO-копірайтинг»:

Автор статьи

Копирайтер с юридическим образованием. Стаж работы юрисконсультом – 6 лет. Создает статьи «На главную», «О компании», для категорий сайта, в блог. Пишет сложные тексты про гаджеты, технику, программы, запчасти для авто, спортивное и охотничье оружие. Подписывайтесь на автора в социальных сетях.

View Category